Deklaracja dostępności
Wstęp
Gmina Piła-Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pile zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.mzgm.pila.pl.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Małgorzata Balińska - Koniec, mbalinska-koniec@mzgm.pila.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 602-285-806. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pile mieści się w budynku zlokalizowanym przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile. Jest to budynek 7 kondygnacyjny, wyposażony w 2 windy. Drzwi wind są otwierane ręcznie.
Biura MZGM w Pile znajdują się na 5 i 6 piętrze. Sekretariat znajduje się na 5 piętrze. Osoby niepełnosprawne maja zapewniony dostęp do wszystkich pomieszczeń. Szerokość korytarzy na piętrach wynosi 1,44m. Na każdej kondygnacji znajdują się po dwie toalety. Toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku.
Komunikacja zewnętrzna - szerokość dojść do budynku nie budzi zastrzeżeń.
Do budynku prowadzą 3 wejścia (A, B, C). Weście A - od strony parkingu, B i C od strony ulicy Dąbrowskiego. Do wejść A i C prowadzą schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Drzwi otwierane są automatycznie i ręcznie. Do wejścia B prowadzą schody (12 stopni). Drzwi otwierane są ręcznie. Za drzwiami głównymi znajduje się strefa wejściowa (wiatrołap), a następnie drugie drzwi. Oświetlenie jest równomierne w obrębie całego obiektu.
Na 5 piętrze, obok wind jest tablica informacyjne z rozkładem działów i numerami pomieszczeń biurowych.
W budynku nie ma:
- oznaczeń w alfabecie Brailla poza windą,
- oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących,
- systemów naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące,
pętli indukcyjnych.
Do budynku i wszystkich pomieszczeń biurowych można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W okolicy budynku znajdują się przystanki autobusowe komunikacji miejskiej. Dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim nie powinno być problemów z dojazdem do MZGM w Pile. Ulice są o nawierzchni asfaltowej a chodniki wykonane z polbruku. Przy przejściach dla pieszych obniżone krawężniki. Na parkingu znajdującym się obok budynku wyznaczone są miejsca parkingowe w tym 6 dla osób niepełnosprawnych przyjeżdżających pojazdem mechanicznym.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2023, poz. 1440)